Callebaut

Callebaut_smallBarry Callebaut Belgium N.V. je švýcarsko-belgická společnost, největší výrobce čokoládových produktů na světě. Označení čokolády Callebaut se stalo synonymem pro nejkvalitnější belgickou čokoládu. Barry Callebaut používá pro výrobu svých prémiových belgických a švýcarských čokolád  jen ty nejkvalitnější ingredience a svou ikonickou a nezaměnitelnou "Finest Belgian Chocolate" vyrábí v srdci Belgie již déle, než 100 let. Na čokolády Callebaut se denně spoléhají šéfcukráři a výrobci čokolád na celém světě.

Skupina Barry Callebaut se sídlem ve Švýcarsku vznikla spojením belgického výrobce čokolády Callebaut s francouzským producentem čokolády Cacao Barry v roce 1996. Skupina je od roku 1998 kotována na švýcarské burze SIX. Po integraci získaného obchodu s kakaem do skupiny Barry Callebaut Group v červnu 2013 je společnost nyní největším výrobcem jak čokoládových, tak kakaových produktů na světě. 

 
Barry Callebaut má jedinečnou pozici na trzích s průmyslovou čokoládou a kakaem
 
S více než 175 lety čokoládového dědictví má skupina Barry Callebaut Group bezkonkurenční kombinaci odborných znalostí v oblasti kakaa a čokolády. Díky vedoucí pozici v oblasti inovací pomáhá svým zákazníkům neustále růst. 
 


Video - vývoj společnosti Barry Callebaut od založení do současnosti 

Příběh vývoje společnosti Barry Callebaut, který se píše již od roku 1911 nalezneta na stránkách  https://www.callebaut.com/cs-CZ/historie

Víte, že 1 ze 4 čokoládových a kakaových produktů konzumovaných na světě jsou od Barry Callebaut?

barry-callebaut-cokolady

Skupina Barry Callebaut jako společnost zaměřená na obchod spolupracuje s celým potravinářským průmyslem, od globálních a lokálních výrobců potravin, až po řemeslné a profesionální uživatele čokolády, jako jsou čokolatiéři, cukráři, pekaři, hotely, restaurace nebo cateringové společnosti.

Zákazníkům poskytuje výrobky a služby s přidanou hodnotou, přizpůsobené specifickým potřebám trhu, které předbíhají trendy.

Společnost Barry Callebaut je největším světovým dodavatelem gurmánských čokolád a čokoládových specialit prostřednictvím tří globálních značek Barry Callebaut®, Cacao Barry® a Carma® . Do jejícho portfolia patří i čokoládové dekorace Mona Lisa® a prémiové holandské kakaao Van Houten.

 Barry Callebaut logoCacao Barry logoMona Lisa logoCarma logoVan Houten logo

 

Ruby čokoláda Callebaut
Callebaut Ruby - růžová čokoláda RB1  ze spěciálně vypěstovaných červených kakaových bobů

Barry Callebaut poprvé v roce 2017 vyrobila rubínovou čokoládu RUBY (RUBY chocolate RB1). Tato čokoláda byla slavnostně představena na soukromé akci v Šanghaji v Číně. RUBY bývá někdy označována jako „čtvrtý druh čokolády“, vedle mléčné, hořké a bílé čokolády

Je vyrobena ze speciálně vypěstovaných červených kakaový bobů a její barva je tmavě růžováRUBY je zcela bez přidaných barviv a aromat, má příjemně osvěžující ovocnou chuť s mírně kyselými tóny. Díky RUBY můžete objevit nové možnosti párování čokolády s dalšími ingrediencemi.

Nadace Cocoa Horizons a udržitelné pěstování kakaa 

CALLEBAUT Nadace Cocoa Horizons

Nejkvalitnější belgická čokoláda Callebaut se vyrábí z vysledovatelných kakaových bobů. To znamená, že je možné je vysledovat až ke komunitám konkrétních kakaových farmářů, kteří je pěstují. Důraz je kladen na 100% udržitelnost pěstování kakaa.

"Z každého balení belgické čokolády Callebaut, které zakoupíte, se investuje část zpět do udržitelného pěstování kakaa prostřednictvím Nadace Cocoa Horizons. Ta podporuje přímé pěstitele kakaa v západní Africe. Díky tomu mohou tito drobní pěstitelé rozvinout své malé hospodářství a vybudovat prosperující kakaové plantáže. Motivuje i mladou generaci a hlavně ženy, věnovat se tomuto řemeslu, stát se nezávislými a uživit své rodiny.

Callebaut Nadace Cocoa Horizons pěstitelka kakaa a matka tří dětí Naomi

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz