Košíčky s vanilkovým krémem

Košíčky z listového těsta (formička FV/125)Snímek obrazovky 2023-05-14 v 19.04.00


2 ks listové těsto rozválené
 
Z listového těsta vykrájíme kolečka, jejichž průměr bude větší než průměr košíčků, ve kterých těsto budeme péct.
 
Následně kolečka položíme na vnější část formiček, lehce přitlačíme, aby těsto dokonale kopírovalo jejich tvar a přiklopíme druhým košíčkem.
 
Košíčky pečeme mezi 2 plechy v troubě předehřáté na 170 stupňů cca 20 minut.
 
Malinová zavařenina
20 g cukr krupice
0,5 g bramborový škrob 
 
Pyré a glukózu zahřejeme na 45 stupňů. Cukr smícháme s pektinem a škrobem, za stálého míchání přidáme do zahřáté směsi a chvíli provaříme.
 
Necháme zchladnout.
 
Vanilkový krém Diplomat
 
Mléko na TOP CREAM zahřejeme spolu s vyškrábaným vanilkovým luskem a necháme přikryté vychladnout. Poté vmícháme prášek Top Cream. 
 
Do připraveného krému zašleháme smetanu a nakonec přidáme růžovou vodu.
 
Dokončení
Maliny čerstvé 
 
Dno košíčků potřeme malinovou zavařeninu. Poté pomocí cukrářského sáčku s řezanou špičkou nastříkáme růžový krém a na závěr dekorujeme čerstvými malinami.
 
Naše TIPY:
 
Hliníkové formy určené primárně na tartaletky skvěle poslouží i při pečení košíčků z listového těsta. Na e-shopu je najdete hned v několika provedeních, vybrat si tedy můžete nejen z různých velikostí, ale dokonce i tvarů. Dalším benefitem je snadná údržba - formy lze mýt v myčce. 
 
Několik malých nožíků, ať už s hladkým či vlnkovatým ostřím, by měl mít v kuchyni každý správný cukrář. Právě Pastry cukrářský nůž malý se jistě stane nedílnou součástí Vaší výbavy - ideální bude například při krájení malin.
 
Jak docílit toho, aby ovoce na Vašich dezertech vypadalo co nejdéle čerstvé a svěží? Přece pomocí želatiny ve spreji! Díky přiloženému rozprašovači pro Vás nebude problém vytvořit na ovoci tenkou a rovnoměrnou vrstvu želatiny - a pokud pomineme estetické hledisko, je tento krok výhodný i z pohledu ekonomického. Věděli jste, že použitím želatiny ve spreji ušetříte až 45% želatiny?

 

Pastry.cz - cukrářský eshop s kvalitními surovinami a pomůckami pro Vaše sladká kouzla.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz